Written by ozcelik

Doğalgaz Bacası

Doğalgaz Bacası

Üretim ve tüketim alanlarında en çok kullanılan enerji tiplerinden biri ısı enerjisidir. Doğalgazın her yere ulaştığı bu yüzyılda gerekli ısı enerjisini doğalgaz üzerinden sağlamak oldukça zahmetsiz ve zaman kazandıran bir işlemdir. Doğalgaz bacaları ise bu sistem içerisinde bulunan en önemli ayrıntılardan biridir.

Doğalgaz yandığı zaman ortaya karbon monoksit çıkmaktadır. Çıkan bu zehirli gaz güvenli bir yollar dışarı atılmalıdır. Çevreye verilen zararın minimuma indirilmesi ise kullanılan filtreler yardımıyla olmaktadır. Büyük fabrikalar ve sanayi kuruluşlarında ortaya çıkan karbon monoksit doğalgaz bacası aracılığıyla uzaklaştırılmaktadır.

Doğalgaz bacaları paslanmaz, galvaniz, sac ürünlerden üretilmesi gereken bir noktadır. Dış etkilere karşı dayanıklı olması gerekir ve montajı oldukça hassasiyet gerektirir. Oluşabilecek kaçaklar sonucunda insan sağlığını etkileyebilmektedir. Doğalgazın yakıldığı alandan dışarı doğru uzanan bu borular, hesaplamalar doğrultusunda belirli çaplarda yapılmaktadır. Fabrikada üretilen bu borular yerinde montaj işlemi yapılarak kullanıma hazır hale gelmektedir.

Doğalgazın yakıldığı alandan başlayarak dışarı doğru uzanan bu borular kıvrımlardan oluşabilmektedir. Gerekli ölçümler yapılmalı ve doğru ölçülerde borular kullanılarak sağlamlık ve sızdırmazlık sağlanmalıdır. Duvarların içerisinden geçerken yapıya zarar vermemesi için cidarlı doğalgaz bacaları dış yüzeye ısı salınımını engellemektedir. Üst katlara ulaşan borular en sonunda yapının en tepesine ulaşarak gaz salınımını yaparlar. Bu noktada gazın bir sıkışmaya veya dış etmene bağlı olarak oluşabilecek bir kuvvete denk gelmeden, rahat bir şekilde dışarı çıkması sağlanmaktadır. Yapılan kalitesiz işçilik ve kullanılan düşük kaliteli ürünler zaman içerisinde maddi hasarlara davetiye çıkarır. Sert esen rüzgarlara karşı gerekli dayanıklılık sağlanmalı; oluşabilecek devrilmeler ve sökülmelerin önüne geçilmelidir.

Kaliteli ürünlerimizi sizlere deneyimli ekiplerimizle sunmaktayız. Gerekli hesaplamalar ekiplerimiz tarafından yapıldıktan sonra kontrol edilip işletmenize uygulanmaya başlanır. Uygulama esnasında sağlamlığı en ön planda tutarak hem sizlerin hem de çalışan personellerinizin sağlığını ve güvenliğini düşünmek zorundayız. TSE Belgeli Paslanmaz doğal gaz bacası, Çelik baca, sac baca, galvanizli baca, paslanmaz baca denildiğinde aklınıza gelebilecek her hizmeti ve ürünü sağlayabilmekteyiz. Gerek duyduğunuz anlarda bir telefon kadar sizlere yakınız.