Yağ Ayırıcı
Written by ozcelik

Yağ Ayırıcılar

0,3 lt./sn yağ ayırıcı ebatları

yağ ayırıcı

0.5 lt./sn yağ ayırıcı ebatları

Yağ Ayırıcı

gres yağ ayırıcı ebatları

yağ ayırıcı

evsel yağ ayırıcı ebatları

Yağ Ayırıcı

Yağ Ayırıcılar

Atık su arıtma tesislerinde en sık karşılaşılan durumlardan biri fazla yağ nedeniyle boruların tıkanmasıdır. Mutfaklarda kullandığımız lavabo giderlerinde de bu istenmeyen durumlarla karşılaşmak mümkündür. Bu durumuna önlem almak için yağ ayırıcılar iyi bir seçenektir.

Atık suların içerisinde çeşitli zararlı organizmaların yanında yağ da bulunmaktadır. Sanayi alanında kullanılan yağlar, evde kullanılan yapılar atık su içerisinde karışmış halde bulunmaktadır. Yağlar, mikroorganizmalar gibi özel damıtma sistemleri ile ayrıştırılmalıdır. Gerekli sistem kullanılmadan ayrıştırılan sular, kullanılacakları işlemlerle olumsuz sonuçlar vermektedir. İşlemlerin doğru bir şekilde yapılamaması doğrudan ürün kalitenizi olumsuz yönde etkileyebilir ve devamındaki süreçte ciddi maddi zararlara yol açabilir.

Kullanacağınız alana ve arıtmak istediğiniz suya göre sahip olacağınız yağ arıtıcı farklılık göstermektedir. Ev tipi yağ arıtıcı sahibi olabileceğiniz gibi büyük miktarda atık su arıtmak için daha büyük yağ ayırıcılar sizlere yardımcı olacaktır. İhtiyaç duyulan yağ arıtıcının gereksinimlerinin belirlenmesi, içerisinden geçecek su miktarı ile orantılıdır. Su debisine bağlı olarak yapılan hesaplamalarla beraber doğru bir yağ arıtma sistemine sahip olabilirsiniz. Fazla büyük ya da fazla küçük kapasitedeki yağ arıtıcılar, sizlere yarar sağlamaktan daha çok zarar vereceklerdir.

Kullanacağınız alana uygun, yüksek standartlarla üretilen ve tamamen paslanmaz ürünleri sizlere sunmaktayız. Referanslarımızı inceleyerek verdiğimiz hizmetin kalitesini görebilirsiniz. Ürünlerimiz garantilidir ve TSE standartlarına uygundur.  Yağ ayırıcılar sayesinde işletmenizde ve evinizde su tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Yağ ayırıcılarının kullanım zorunluluğu T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen ve T.C. Resmi Gazetesinde 19.04.2005 tarihinde yayınlanan 25791 ve 30.03.2010 tarihinde yayınlanan 27537 sayılı “bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği” ne göre kanunen zorunludur.

Kullanım Alanları:
Hafif Sıvıların Atık Sudan Ağırlık Farkı ve Birleşme Yoluyla Ayrıldığı Durumdaki Ayırma sisteminde Uygulanır.

Kullanım Yerleri:
Mutfaklar
Alışveriş
Merkezleri
Restoranlar
Okullar

Özellikleri :
Tamamı AISI 304 Kalite Paslanmaz Çelik Malzemeden İmal Edilir.Katı Maddeleri Toplamak Üzere Çıkarılabilir Süzgeç Tertibetlıdır.PVC veya Parçalı Pik Boru Tesisata Bağlanmaya Uyundur.Kapak Sızdırmaz Lastik Contalıdır.