İşkembe Arabası
Written by ozcelik

Et Entegre Tesisleri

Paslanmaz Et Arabası İle Kolay Ve Hijyenik Taşıma

Firmamız paslanmayan metallerden yapılan özgün tasarımlarının yanı sıra pek çok klasik üretime de imza atıyoruz. Firma olarak inşaat başta olmak üzere her sektörün kalbinde yer alan çok önemli bir iş yapıyoruz. Bu uzun yolda ürettiğimiz özel tasarımlardan bir tanesi de paslanmaz et asma arabası ya da et asma aparatı olarak geçen üründür. Paslanmaz et asma arabası tasarımımız insan gücünün taşıyamayacağı kadar büyük etlerin taşınmasında kullanılır. Tekerlekleri sayesinde rahatlıkla istenilen noktalara götürülebilir. Aynı zamanda üzerinde pek çok işlevsel kanca vardır ve bu sayede etler küçük ya da büyük parçalarda olsa bile rahatlıkla taşınabilir.

 

 

Gıda İşini Önemsiyoruz

Et asma arabalarında kullanılan malzeme çeliktir. Etler ıslak yapıda olduğu için arabanın paslanmayan özellikte olması çok önemlidir. Biz Özçelikler Paslanmaz olarak her şeyden önce insan sağlığına gereken önemi veriyoruz. Bu nedenle merdivenlerimiz dayanıklı, yer mazgallarımız insanların düşmesini engelleyen yapıda iken paslanmaz çelik et takma yeri olarak kullanılan arabaların da sağlıksal açıdan tek bir sorun bile yaratmaması gerekir. Bu nedenle paslanmaz çelik et takma yeri çelikten üretilir. Çelik suya temas ettiğinde bile kararmaz ve içeriği ete geçmez. Bu nedenle hem iş yükü azalmış, pratiklik bakımından zaman kazandırılmış hem de bunlar yapılırken sağlık ve hijyen kurallarından ödün verilmemiş olur.

Ağır Yük Kaldırmanın Önüne Geçiyor

Bazen tonu aşan hayvan kesimlerinde hayvanın küçük bir parçası bile insan gücünün tek başına kaldıramayacağı kadar ağır olabilir. Bazen bu ürünleri transfer noktasından farklı bir noktaya kadar taşımak gerekir. Bu süreçte eğer paslanmaz et asma arabası yok ise belli bir süre sonra çalışan enerji kaybı yaşayacaktır. Oysa paslanmaz çelik et takma yeri tasarımımız sayesinde enerji tüketimi bu gibi gereksiz durumlar için harcanmamış olur. Bu durum verimliliği yüksek oranda artırır.

Merdivenli yapısı kolayca dönen tekerlekleri ile insan gücünden minimum oranda yararlanılır. Üstelik soğuk hava depolarına asılmış vaziyette kalabilir. Bu kancalar oldukça sağlam yapıdadır. Firmamız bu tarz özel üretimlerin planlama aşamasında tüm alternatifleri göz önüne alarak en opsiyonel kullanımı bularak insan odaklı çalışmalar ile insana verdiği değeri açıkça göstermektedir.

Et entegre tesisleri

Etler soframıza gelemeden önce çeşitli aşamalardan geçmektedir. Bu aşalar arasında geçerken et sürekli farklı malzemelerle temas halinde bulunmaktadır. Paslanmaz et asma arabası, et taşıma arabaları gibi ürünlerle sürekli etler taşınmakta ve bazı işlemler için uygun hale getirilmektedir bunun yanı sıra kişisel hijyen için paslanmaz pedallı lavabo imalatları yapılmaktadır . Tesisiler  Et entegre tesis malzemeleri için yaptırdıkları hijyen testlerinde sıkıntı yaşamamak için paşalanmaz malzeme kullanımına dikkat etmektedirler. Çünkü et ve et ürünleri bu testlerden geçemediği sürece üretimine devam edemez.

Gıda üretimi söz konusu olduğunda tabi ki en önemli nokta insan sağlığı ve hijyendir. Bu hijyeni sağlamak için et entegre tesisleri paslanmaz özel imalatlı ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Bakteri oluşturmayacak ve ete zarar vermeyecek yüzeylerin kullanılması bu konuda oldukça önemli noktalardır. Etler asılı bir şekilde paslanmaz et arabaları üzerinde dinlendirilir. Bu sebeple et arabalarının paslanmaz ürünlerden imal edilmesi gerekmektedir. Sadece arabaların değil çevrede olan her türlü demir ve çeliğin paslanmaz yapıda olması gerekmektedir. Paslanmayı meydana getiren bakteriler, aynı oda içerisinde dış etmenlerle beraber farklı noktalara yayılıp veya havaya karışarak sağlık için sorunlar ortaya çıkarabilmektedir.

Diğer bir konu ise ürünleri sağlamlığı ve dış etmenlere karşı gösterdiği dirençtir. Uzun süreli kullanımlar için dayanıklı ürünler tercih edilmesi gerekmektedir. Taşıyacakları yükler ve oluşabilecek darbelere karşı ürünler güçlü durmalıdır. Çabuk bozulan veya kırılan ürünler işleriniz yolunda gitmemesine sebebiyet verecektir.

Sadece iç alanlarda değil, dış alanlarda da kullanılabilecek bu ürünler paslanmaz çelikten özel imalat yapılmalıdır. Dış etmenlerin etkisi altında kalabilecek bu ürünlerin korozyona karşı korunması gerekmektedir. Uzun süreçlerde görüntü kirliliklerinin yanı sıra maddi hasarlarda oluşabilmektedir.

Et entegre tesisleri için son teknoloji ile üretilen, sağlıklı ve dayanıklı ürünleri bizden temin edebilirsiniz. İhtiyaç duymanız halinde özel tasarımlı, ihtiyacınızı karşılamaya yönelik ürünleri de sizlere sağlamaktayız. Hem iç hem dış alan ürünlerinde sağlığın ne kadar hassas bir konu olduğunu, uzun yılar verim beklediğinizi biliyoruz; bu çerçevede ürünlerimizi geliştiriyor ve kullanıma hazır hale getiriyoruz. Tüm çelik ve paslanmaz malzemelerden istediğiniz özelliklerde ve ölçülerde ihtiyacınıza uygun paslanmaz imalat yapılmaktadır.