paslanmaz boru montajı
Written by ozcelik

 Paslanmaz Boru Montajında Dikkat Edilen Hususlar

Paslanmaz Boru Montajı

Metal işleyen firmaların yaptıkları işlerin kapsamında genellikle imalat ve montaj uygulamaları yer almaktadır. Kullanım alanları oldukça geniş olan paslanmaz çelik borularının montaj ve imalatı profesyonel ekipler tarafından yerine getirilmesi gereken işlemlerdir. Bu profesyonel hizmeti sağlayan firmalar, paslanmaz çelik borularının aynı zamanda üretimini yapan firmalardır. Dayanıklı bir yapıya sahip olan paslanmaz çelik boruların, kaliteli bir paslanmaz çelik boru imalat ve montaj hizmeti ile kullanım süreleri daha da uzamakta ve uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı sunmaktadır.

Paslanmaz çelik boru tesisatları, kalıcı ve elverişli kullanımları ile en çok tercih edilen seçenekler arasında bulunmaktadır. Bu alanda faaliyet gösteren firmalar, ürün imalatları ve tesisat kurulumları ile başarılı bir şekilde ülkemizde hizmet vermektedir. Özellikle paslanmaz boru imalatı ve paslanmaz boru montajı sektörde firmaların en çok ihtiyaç duydukları hizmetlerdir. Bunlara ek olarak paslanmaz sac imalatı da ön plana çıkmaktadır.

Paslanmaz Boru Montajı

Isıtma, kazan daireleri ve su depoları başta olmak üzere pek çok alanda paslanmaz boru kullanımına rastlanmaktadır. Buna bağlı olarak bu boruların montajlarının kaliteli ve en iyi şekilde gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Çünkü paslanmaz boru montajı esnasında yapılan hatalar sıvı kayıplarına ve verimsiz çalışmalara neden olmaktadır. Paslanmaz borular, sert çelikten üretilmektedir. Montaj yapılırken yüksek güçlü ekipmanların kullanılması halinde ancak uygun bir montaj yapılabilmektedir. Projelendirmeye de gereken titizlik ve özen gösterilmelidir.

Paslanmaz Boru Montajında Dikkat Edilen Hususlar

Günümüzde çoğunlukla paslanmaz çelik boru imalat ve montaj işleri ile uğraşan firmalar, paslanmaz boruların montajı hizmetini de üstlenmektedir. Bununla birlikte metal boru imalatları, çelik boru üretimleri paslanmaz boru montajı işlemleri gibi özenle ve deneyimli bir kadro eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Tüm bu işlemler, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına uygun olarak ve kişisel koruyucu donanım malzemeleri kullanılmasına dikkat edilerek yerine getirilmektedir. Ücretlendirme bakımından ise müşterilere ekonomik fiyat seçenekleri sunulmaktadır.

Paslanmaz Çelik Boru Kullanan Sektörler

– Gemi inşaat sanayi

– Gıda endüstrisi

– Savunma sanayi

– Rafineri

– Petro-kimya sanayi

– İnşaat sektörü

– Yangın söndürme sistemleri

Bu sektörlere paslanmaz çelik boru imalat ve montaj işlemlerin uygulandığı çeşitli sektörlerde eklenebilir. Paslanmaz çelik borular dayanıklılıkları, kopma ve akma mukavemetleri ve sertlikleri ile diğer ürünlere nazaran daha fazla sipariş almaktadır.