paslanmaz boru montajı
Written by ozcelik

Paslanmaz Boru Montajı

Paslanmaz boru montajı

Isıtma, kazan daireleri, su depoları gibi pek çok alanda paslanamaz borular kullanılmaktadır. Kalitesiz boru kullanımı zaman içerisinde paslanmalara neden olmaktadır; paslanan borularda iletim yapılan sıvılarda bakteri oluşumu ve çürümeler meydana gelmektedir. Ne kadar paslanmaz boru kullanılsa da boruların montajına dikkat edilmesi gerekmektedir. Paslanmaz boru montajı esnasında yapılan hatalar gereksiz sıvı kayıplarına, verimsiz çalışmalara neden olmaktadır.

Paslanmaz borular sert çelikten üretilmektedir. Montaj esnasında yüksek güçlü ekipmanlar kullanılmadığı sürece uygun şekilde montaj yapmak imkansızdır. Montaj işlemi esnasında hata oluşmaması için kullanılan bu ekipmanların kalitesi ne kadar yüksek olsa da montajın asıl kalitesini ortaya koyan, işlemi yapan elemanlardır. Elemanlar gerekli kontrolleri yaparak boruları birbirine farklı metotlarla bağlamaktadır. Bazı borular kaynak yöntemi ile birbirine tutturulurken içe geçecek şekilde de montaj yapılabilmektedir. Gerekli teknik fabrikada üretim esnasında belirlenir. Borunun ne amaçla kullanıldığına bağlı olarak üretim yapılmaktadır.

Paslanmaz boru montajı esnasında yapılması gereken bir diğer işlem ise projelendirmedir. Boruların nasıl hat üzerinde gideceği ve dağılacağı, boruların içerisindeki sıvının veya buharın ne en kısa yoldan, düşük enerji tüketimi yaparak ulaştırılmak istenen yere ulaştırılması gerekmektedir. Özellikle büyük çaplı boru montaj işlemlerinde bu projelerin oluşturulması şarttır. Bu sayede daha kısa borular kullanılacaktır. Projelendirme esnasında borulardan tasarruf sağlanması gerektiği kadar görsel olarak da estetik sağlanmalıdır. Bu işlemi yapabilmek için ise yine tecrübeli elemanlar devreye girmektedir. Yapıya zarar vermeden en düzgün biçimde montaj yapılmalıdır.

Makineler arası veya dağıtım için yapılan boru montajı işlemlerinde en çok sorun bağlantı noktalarında olmaktadır. Bağlantı noktalarının iyi tutturulmaması nedeniyle pek çok sorunlar karşılaşmanız mümkündür.

Paslanamaz boru montajı için tecrübeli personeller ve yeterli güç ve özellikteki ekipmanlar olmadığı sürece normal bir montajdan pek fark olmayacaktır. Bu da ürünlerin kendi kalitesini gösterememesi anlamına gelmektedir. Bütün bu gerekliliklerin farklında olarak; projelendirmeden uygulamaya kadar sizlere hizmet vermekteyiz. Tüm projelere de en üst düzey özeni gösteriyor ve imalat sonrası teknik desteğimize bakım ve onarım ekiplerimizle devam ediyoruz.

paslanmaz boru montajı
Written by ozcelik

 Paslanmaz Boru Montajında Dikkat Edilen Hususlar

Paslanmaz Boru Montajı

Metal işleyen firmaların yaptıkları işlerin kapsamında genellikle imalat ve montaj uygulamaları yer almaktadır. Kullanım alanları oldukça geniş olan paslanmaz çelik borularının montaj ve imalatı profesyonel ekipler tarafından yerine getirilmesi gereken işlemlerdir. Bu profesyonel hizmeti sağlayan firmalar, paslanmaz çelik borularının aynı zamanda üretimini yapan firmalardır. Dayanıklı bir yapıya sahip olan paslanmaz çelik boruların, kaliteli bir paslanmaz çelik boru imalat ve montaj hizmeti ile kullanım süreleri daha da uzamakta ve uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı sunmaktadır.

Paslanmaz çelik boru tesisatları, kalıcı ve elverişli kullanımları ile en çok tercih edilen seçenekler arasında bulunmaktadır. Bu alanda faaliyet gösteren firmalar, ürün imalatları ve tesisat kurulumları ile başarılı bir şekilde ülkemizde hizmet vermektedir. Özellikle paslanmaz boru imalatı ve paslanmaz boru montajı sektörde firmaların en çok ihtiyaç duydukları hizmetlerdir. Bunlara ek olarak paslanmaz sac imalatı da ön plana çıkmaktadır.

Paslanmaz Boru Montajı

Isıtma, kazan daireleri ve su depoları başta olmak üzere pek çok alanda paslanmaz boru kullanımına rastlanmaktadır. Buna bağlı olarak bu boruların montajlarının kaliteli ve en iyi şekilde gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Çünkü paslanmaz boru montajı esnasında yapılan hatalar sıvı kayıplarına ve verimsiz çalışmalara neden olmaktadır. Paslanmaz borular, sert çelikten üretilmektedir. Montaj yapılırken yüksek güçlü ekipmanların kullanılması halinde ancak uygun bir montaj yapılabilmektedir. Projelendirmeye de gereken titizlik ve özen gösterilmelidir.

Paslanmaz Boru Montajında Dikkat Edilen Hususlar

Günümüzde çoğunlukla paslanmaz çelik boru imalat ve montaj işleri ile uğraşan firmalar, paslanmaz boruların montajı hizmetini de üstlenmektedir. Bununla birlikte metal boru imalatları, çelik boru üretimleri paslanmaz boru montajı işlemleri gibi özenle ve deneyimli bir kadro eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Tüm bu işlemler, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına uygun olarak ve kişisel koruyucu donanım malzemeleri kullanılmasına dikkat edilerek yerine getirilmektedir. Ücretlendirme bakımından ise müşterilere ekonomik fiyat seçenekleri sunulmaktadır.

Paslanmaz Çelik Boru Kullanan Sektörler

– Gemi inşaat sanayi

– Gıda endüstrisi

– Savunma sanayi

– Rafineri

– Petro-kimya sanayi

– İnşaat sektörü

– Yangın söndürme sistemleri

Bu sektörlere paslanmaz çelik boru imalat ve montaj işlemlerin uygulandığı çeşitli sektörlerde eklenebilir. Paslanmaz çelik borular dayanıklılıkları, kopma ve akma mukavemetleri ve sertlikleri ile diğer ürünlere nazaran daha fazla sipariş almaktadır.