1 lt evsel yağ ayırıcı
Written by ozcelik

Yağ Tutucular Nedir Ve Fiyatları Nelerdir?

Yağ Tutucular Nedir Ve Fiyatları Nelerdir?

Yağ Tutucu, atık yağların kanalizasyon sistemine erişmesini yasaklayan yağ ayırıcı bir düzenektir. Aynı zamanda toplayıcı hazneler olarakta bilinir. Yağ Tutucu, kullanım neticeyi suya karışan atık yağların fiziksel özellikleri yağı sudan ayırarak kanalizasyon ulaşımını maniler yani engeller.

Kanalizasyonlarda oluşan yağlı tıkanmaları önlemede dayanakçı olur. Böylece yağlanma meselesi ile alakalı kanalizasyon tıkanıklığı en az seviyeye inmiş olur. Dolayısı ile kanalizasyon borularının ömrü daha uzatılmış olur.

Yağ Tutucu, birçok alanda olduğu gibi endüstüriyel yemekhanelerde, fastfood merkezlerinde ve oto tamircileri gibi kuruluşlarda seçim edilebilir. Yağ Tutucular manuel ve otomatik olarak ve muhtelif kapasitelerde isteğe uygun şekilde üretilebilir. Ayrıca kendi temizlikleri de kolaylıkla yapılır. Yağ tutucu fiyatları istenilen özelliklere göre de değişebilmektedir.

Yağ Tutucu Nasıl Temizlenir?

Yağ Tutucu temizliği, yağ Tutucu haznenin içinde bulunan atık yağların belirli koşullar altında temiz olmasını sağlamaktır. Diğer bir ifade ile insan ve etraf sağlığını göz önünde bulundurarak temizliğinin sağlanmasıdır. Yağ Tutucu, tezgah altı ve ufak çapta ise atık yağlar güzel bir biçimde hazneden alınır. Değerlendirmek adına atık yağ toplama işletmelerine verilebilir. Yağ tutucu fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Yağ Tutucu geniş çaplı ise arınılır. Tekrar kullanıma sunulur. Paklık esnasında kullanılan arınma maddelerinin asitsiz ve insan sağlını tehdit etmeyecek paklık mahsulleri olması öneri edilir.

Bakteriler yağ Tutucu içerindeki atık yağlar ile beslenir. Atık yağların eksilmesine dayanakçı olur. Günlük emin periyotta ve lüzumlu dozajla yağ Tutucuya bakteri ilavesi sayasinde paklık zaman aralıkları uzatılabilir.

Yağ Tutucu Filtreler

Yağ Tutucu Filtre, işlevini içeriğindeki sık metal bileşenler yoluyla sağlamaktadır. Yağ Tutucu filtre günümüzde daha çok mutfaklarda seçim edilen bir filtredir. Davlumbaz filtre olarakta anılabilmektedir.

Yağ Tutucu Filtre değişik filtrelere kıyasla yapı ve içerik olarak çok değişiktir. Metanet cinsi olan bu filtre hava buğusunun içindeki yağı tutabilme özelliğine sahiptir. Yağ tutucu fiyatları ile yağ tutucu filtrelerin iyi şekilde araştırılması gerekmektedir.

Yağ Tutucu Filtre yıkanabilir özelliktedir. Paslanma süreci filtrenin yüzeyindeki aralıksız yağdan dolayı geç olabilmektedir. Fakat yapılan bazı yıkanabilir yağ Tutucu filtreleri paslanmaz da üretilebilmektedir. Maliyetli bir tercih olsa da bu yağ Tutucu filtreleri daha çok önerilmektedir.