Yağ Ayırıcı
Written by ozcelik

Yağ Ayırıcılar

0,3 lt./sn yağ ayırıcı ebatları

yağ ayırıcı

0.5 lt./sn yağ ayırıcı ebatları

Yağ Ayırıcı

gres yağ ayırıcı ebatları

yağ ayırıcı

evsel yağ ayırıcı ebatları

Yağ Ayırıcı

Yağ Ayırıcılar

Atık su arıtma tesislerinde en sık karşılaşılan durumlardan biri fazla yağ nedeniyle boruların tıkanmasıdır. Mutfaklarda kullandığımız lavabo giderlerinde de bu istenmeyen durumlarla karşılaşmak mümkündür. Bu durumuna önlem almak için yağ ayırıcılar iyi bir seçenektir.

Atık suların içerisinde çeşitli zararlı organizmaların yanında yağ da bulunmaktadır. Sanayi alanında kullanılan yağlar, evde kullanılan yapılar atık su içerisinde karışmış halde bulunmaktadır. Yağlar, mikroorganizmalar gibi özel damıtma sistemleri ile ayrıştırılmalıdır. Gerekli sistem kullanılmadan ayrıştırılan sular, kullanılacakları işlemlerle olumsuz sonuçlar vermektedir. İşlemlerin doğru bir şekilde yapılamaması doğrudan ürün kalitenizi olumsuz yönde etkileyebilir ve devamındaki süreçte ciddi maddi zararlara yol açabilir.

Kullanacağınız alana ve arıtmak istediğiniz suya göre sahip olacağınız yağ arıtıcı farklılık göstermektedir. Ev tipi yağ arıtıcı sahibi olabileceğiniz gibi büyük miktarda atık su arıtmak için daha büyük yağ ayırıcılar sizlere yardımcı olacaktır. İhtiyaç duyulan yağ arıtıcının gereksinimlerinin belirlenmesi, içerisinden geçecek su miktarı ile orantılıdır. Su debisine bağlı olarak yapılan hesaplamalarla beraber doğru bir yağ arıtma sistemine sahip olabilirsiniz. Fazla büyük ya da fazla küçük kapasitedeki yağ arıtıcılar, sizlere yarar sağlamaktan daha çok zarar vereceklerdir.

Kullanacağınız alana uygun, yüksek standartlarla üretilen ve tamamen paslanmaz ürünleri sizlere sunmaktayız. Referanslarımızı inceleyerek verdiğimiz hizmetin kalitesini görebilirsiniz. Ürünlerimiz garantilidir ve TSE standartlarına uygundur.  Yağ ayırıcılar sayesinde işletmenizde ve evinizde su tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Yağ ayırıcılarının kullanım zorunluluğu T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen ve T.C. Resmi Gazetesinde 19.04.2005 tarihinde yayınlanan 25791 ve 30.03.2010 tarihinde yayınlanan 27537 sayılı “bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği” ne göre kanunen zorunludur.

Kullanım Alanları:
Hafif Sıvıların Atık Sudan Ağırlık Farkı ve Birleşme Yoluyla Ayrıldığı Durumdaki Ayırma sisteminde Uygulanır.

Kullanım Yerleri:
Mutfaklar
Alışveriş
Merkezleri
Restoranlar
Okullar

Özellikleri :
Tamamı AISI 304 Kalite Paslanmaz Çelik Malzemeden İmal Edilir.Katı Maddeleri Toplamak Üzere Çıkarılabilir Süzgeç Tertibetlıdır.PVC veya Parçalı Pik Boru Tesisata Bağlanmaya Uyundur.Kapak Sızdırmaz Lastik Contalıdır.

1 lt evsel yağ ayırıcı
Written by ozcelik

Yağ Tutucular Nedir Ve Fiyatları Nelerdir?

Yağ Tutucular Nedir Ve Fiyatları Nelerdir?

Yağ Tutucu, atık yağların kanalizasyon sistemine erişmesini yasaklayan yağ ayırıcı bir düzenektir. Aynı zamanda toplayıcı hazneler olarakta bilinir. Yağ Tutucu, kullanım neticeyi suya karışan atık yağların fiziksel özellikleri yağı sudan ayırarak kanalizasyon ulaşımını maniler yani engeller.

Kanalizasyonlarda oluşan yağlı tıkanmaları önlemede dayanakçı olur. Böylece yağlanma meselesi ile alakalı kanalizasyon tıkanıklığı en az seviyeye inmiş olur. Dolayısı ile kanalizasyon borularının ömrü daha uzatılmış olur.

Yağ Tutucu, birçok alanda olduğu gibi endüstüriyel yemekhanelerde, fastfood merkezlerinde ve oto tamircileri gibi kuruluşlarda seçim edilebilir. Yağ Tutucular manuel ve otomatik olarak ve muhtelif kapasitelerde isteğe uygun şekilde üretilebilir. Ayrıca kendi temizlikleri de kolaylıkla yapılır. Yağ tutucu fiyatları istenilen özelliklere göre de değişebilmektedir.

Yağ Tutucu Nasıl Temizlenir?

Yağ Tutucu temizliği, yağ Tutucu haznenin içinde bulunan atık yağların belirli koşullar altında temiz olmasını sağlamaktır. Diğer bir ifade ile insan ve etraf sağlığını göz önünde bulundurarak temizliğinin sağlanmasıdır. Yağ Tutucu, tezgah altı ve ufak çapta ise atık yağlar güzel bir biçimde hazneden alınır. Değerlendirmek adına atık yağ toplama işletmelerine verilebilir. Yağ tutucu fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Yağ Tutucu geniş çaplı ise arınılır. Tekrar kullanıma sunulur. Paklık esnasında kullanılan arınma maddelerinin asitsiz ve insan sağlını tehdit etmeyecek paklık mahsulleri olması öneri edilir.

Bakteriler yağ Tutucu içerindeki atık yağlar ile beslenir. Atık yağların eksilmesine dayanakçı olur. Günlük emin periyotta ve lüzumlu dozajla yağ Tutucuya bakteri ilavesi sayasinde paklık zaman aralıkları uzatılabilir.

Yağ Tutucu Filtreler

Yağ Tutucu Filtre, işlevini içeriğindeki sık metal bileşenler yoluyla sağlamaktadır. Yağ Tutucu filtre günümüzde daha çok mutfaklarda seçim edilen bir filtredir. Davlumbaz filtre olarakta anılabilmektedir.

Yağ Tutucu Filtre değişik filtrelere kıyasla yapı ve içerik olarak çok değişiktir. Metanet cinsi olan bu filtre hava buğusunun içindeki yağı tutabilme özelliğine sahiptir. Yağ tutucu fiyatları ile yağ tutucu filtrelerin iyi şekilde araştırılması gerekmektedir.

Yağ Tutucu Filtre yıkanabilir özelliktedir. Paslanma süreci filtrenin yüzeyindeki aralıksız yağdan dolayı geç olabilmektedir. Fakat yapılan bazı yıkanabilir yağ Tutucu filtreleri paslanmaz da üretilebilmektedir. Maliyetli bir tercih olsa da bu yağ Tutucu filtreleri daha çok önerilmektedir.